Дома Македонија Вести КИЛОМЕТАРСКИ КОЛОНИ ЗА ВЛЕЗ ВО МАКЕДОНИЈА ОД ГРЦИЈА

КИЛОМЕТАРСКИ КОЛОНИ ЗА ВЛЕЗ ВО МАКЕДОНИЈА ОД ГРЦИЈА

456
0
АКЦИЈА

Повеќе од четири часа се чека на граничниот премин Евзони за влез во земјата.

Долгата колона со возила започнува од првата наплатна рампа во Грција и се протега до границата.

Од граничниот премин богородица велат дека таму нема подолги задржувања за излез од државата и дека возилата се пропуштаат за пет до десет минути.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here