Дома Македонија Вести Катица Јанева поднесе оставка од СЈО

Катица Јанева поднесе оставка од СЈО

797
0
АКЦИЈА

Катица Јанева се повлекува од челното место во Специјалното јавно обвинителство во изјава до јавноста наведува дека не сака да дозволи нејзиното име да биде користено за меѓупартиски пресметки.

„Денеска ја користам приликата да ја информирам јавноста дека јас нема да дозволам моето име да биде искористено за нечие алиби со кое во заложништво ќе се држат судбината на Специјалното јавно обвинителство и европските интеграции на мојата земја.“

„Ја депонирам мојата оставка која ќе стане активна тогаш кога политичките партии ќе се усогласат за новото законско решение и ќе го изберат мојот наследник“, пишува Јанева во оставката.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here