Дома Македонија Приведен разбојник кој украл пари од скопска сендвичарница

Приведен разбојник кој украл пари од скопска сендвичарница

320
0
АКЦИЈА

Oколу 1 часот по полноќ во полицијата било пријавено дека во сендвичарница во центарот на Скопје едно лице извршило разбојништво и одзело пари.

МВР јави дека веднаш по пријавата, презеле соодветни мерки, го уапсиле крадецот, а му го одзеле и пиштолот што го носел со себе.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here