Дома Uncategorized ВЕЧЕР: Боки 13 СО КЕШ ја финансирал кампањата на Богац и СДСМ...

ВЕЧЕР: Боки 13 СО КЕШ ја финансирал кампањата на Богац и СДСМ во Карпош

1457
0
АКЦИЈА

Случајот Рекет го отвори криминалниот октопод на СДСМ, во кој покрај Кики и Фрики, вмешани се и други функционери на партијата на власт.

Па така, ако се тргне од изборните кампањи во 2016 на парламентарните избори и 2017 за локалните избори, се доаѓа до поврзаноста и на актуелниот градоначалник на Карпош Стефан Богоев со Бојан Јовановски (Боки 13), како и нивна семејна поврзаност во бизнисот.

Градоначалникот на Карпош Стефан Богоев е близок пријател со Бојан Јовановски. Толку е близок, што татко му Владо Богоев е член на управниот одбор на Меѓународниот сојуз на Боки. Тоа стои и на официјалниот сајт на организацијата. Заедно со него таму се и Фросина Ременски и Коста Костадинов, портралот од СДСМ.

Повеќе на Вечер.мк

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here