Дома Метео Вонредна најава: Невреме доаѓа кон Македонија

Вонредна најава: Невреме доаѓа кон Македонија

1290
0
АКЦИЈА

Топло, но нестабилно време со пороен дожд, најавува УХМР за денеска попладне и утре. Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Температурата денеска ќе достигне максимални 33 степени. Во деновите од викендот ќе достигне 36, а во понеделник 38 степени.

Од вторник ќе биде ветровито со услови за локален пороен дожд. Дневните температури ќе бидат во интервал од 27 до 36 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here