Дома Uncategorized Петиција за поддршка за просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски

Петиција за поддршка за просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски

365
0
АКЦИЈА

Станува збор за инспекторот кој соопшти дека неколку функционери незаконски се стекнале со факултетски звања на Државниот универзитет во Тетово.

По изнесувањето на овие информаци, Дисциплинската комисија при Државниот просветен инспекторат предложи тој да биде казнет, а тој изјави дека очекува директорот да му даде отказ на шест месеци пред пензија.

Петицијата потпишете ја ОВДЕ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here