Дома Македонија Ивор Мицковски: Го прочита писмото што ѝ го напишале и ја кидна

Ивор Мицковски: Го прочита писмото што ѝ го напишале и ја кидна

270
0
АКЦИЈА

Како што се очекуваше, прочита писмото што ѝ напишале и ја кидна.
Каква транспраретност ни прашања ни бутур, напиша новинарот Ивор Мицковски, по прес-конфренцијата на специјлната јавна обвинителка во оставка Катица Јанева.

Јанева денеска во просториите на СЈО даде изјава за новинарите, но не дозволи новинарски прашања. Откако ја прочита изјавата, таа си замина.

Како што се очекуваше, прочита писмото што и напишале и ја кидна. Каква транспраретност ни прашања ни бутур.

Posted by Ivor Mickovski on Tuesday, July 23, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here