Дома Македонија Вести Лиле Стефанова: Не е точно дека сум уапсена!

Лиле Стефанова: Не е точно дека сум уапсена!

200
0
АКЦИЈА

Обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, ја демантира информацијата дека е уапсена. Оваа информација утринава се појави на социјалните мрежи, но и во неколку медиуми.

-Најостро ја демантирам информацијата дека сум била уапсена. За секоја идна шпекулација ќе превземам соодветни законски мерки, изјави обвинителката Стефанова за „Фокус“.

Претходно медиумите шпекулираа и дека е извршен претрес кај обвинителката, но таа информација лично ја демантираше Стефанова, но и обвинителката Вилма Русковска, која ја води истрагата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here