Дома Uncategorized Масовна сеча на дрва во Аеродром

Масовна сеча на дрва во Аеродром

352
0
АКЦИЈА

Градот Скопје не прекинува со масовната сеча на дрва во општина Аеродром.

Петре Шилегов пред изборите на аеродромци им вети чист воздух, а како до почист воздух ако вака се сечат дрвата во општината.

Спроти хотелот „Хилтон“ во скопски Аеродром, поради проширување на булеварот, дадена е наредба за сечење на дрвата.

Општина Аеродром во зимските периоди е општина со најголема загаденост, а оваа сеча на дрвјата ке допринесе за дополнителна загаденост.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here