Дома Македонија Економија Новинарот Зиков предложен за финансиски директор на МЕПСО

Новинарот Зиков предложен за финансиски директор на МЕПСО

236
0
АКЦИЈА

Новинарот и директор на неделникот „Капитал“ е предложен за директор на финансии и комерција во МЕПСО.

-Секако дека сум информиран, и ја прифаќам оваа покана, сепак треба да поминат законските процедури за да бидам избран на оваа позиција, вели Зиков за „Фокус“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here