Дома Македонија Вести Момче колабираше во центарот на Скопје

Момче колабираше во центарот на Скопје

325
0
АКЦИЈА

Момче во несвесна состојба лежеше на клупа на плоштадот ВМРО во центарот на Скопје.

По дојава од минувачи, реагираше брзата помош, кои го земаа и транспортираа во болница. Лицето со себе имало и шприц, објавува НетПрес.

Кратко време по пристигнувањето на лекарската екипа, дошла и полицијата.

Засега здравствената состојба не е позната. Од МВР се уште немаат никакви информации за случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here