Дома Свет Балкан Невреме во Албанија – две лица загинаа

Невреме во Албанија – две лица загинаа

691
0
АКЦИЈА

Невремето кое беше најавувано го зафати Балканот.

Во Албанија зафатено е крајбрежјето, а како што јавува телевизијата A2, две лица ги загубиле животите.

Една од жртвите, според објавеното, настрадал од брановите, додека другата жртва влегла во морето да плива.

Во меѓувреме, издадена е забрана за пловење на бродовите во поголем дел од крајбрежјето.

Српските медиуми, најавуваат дека дождот стигнал и до Белград, каде на одредени места настанало колапс во сообраќајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here