Дома Македонија Боки 13 и “Специјалната” биле фатени со специјална чанта во која имало...

Боки 13 и “Специјалната” биле фатени со специјална чанта во која имало вграден GPS уред!

1175
0
АКЦИЈА

Снимката која е направена при примопредавање на еден милион евра во кеш од страна на рекетираниот бизнисмен во рацете на Бојан Јовановски (Боки 13) а на која се слуша и гласот на шефицата на СЈО Катица Јанева е снимена со специјално опремена чанта.

Вечер дознава дека таа торба “од убавите“ била специјално спремена и опремена од разузнавачка служба на пријателска држава така што во торбата бил вграден ЏиПиЕс уред преку кој е следен патот на торбата со пари.

Јавното обвинителство кое го води случајот Рекет веќе потврди дека постои заеднички разговор помеѓу рекетираниот бизнисмен, Боки и обвинителка која во средбата учествувала и зборувала преку телефонски спикерфон.

Целата информација на Вечер

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here