Дома Метео Неделава пристигнува нов топлотен бран во Македонија

Неделава пристигнува нов топлотен бран во Македонија

320
0
АКЦИЈА

Многу топло време со температура од 40 степени не очекува од средината на оваа недела.

Од УХМР информираат дека зголемена облачност со локални врнежи и дожд ќе има уште утре, а од среда следува период на многу топло време. Во среда и четврток попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд со грмежи.

Утре максималната температура ќе се движи 24 до 36 степени, во среда од 29 до 37, четврток од 31 до 39 степени, петок од 32 до 40 степени, сабота од 30 до 39 и во недела од 29 до 38 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here