Дома Македонија Вести Руските пранкери во интервју за „Политика“: Заев е навистина неверојатен, ни еден...

Руските пранкери во интервју за „Политика“: Заев е навистина неверојатен, ни еден политичар до сега не ни успеа да го лажеме на таков начин една година

1351
0
АКЦИЈА

Руските пранкери Владимир Кузњецов-Вован и Алексеј Стољаров-Лексус во интервју за „Политика“ повторно се осврнуваат на телефонските разговори што ги имале со премиерот Зоран Заев и оти тој бил единствен случај толку долго да не забележи дека се шегуваат.

-Макрон е прилично блага и фина личност, додека пак Гваидо не остави впечаток на независен политичар. Борис Џонсон е многу интелегентен и ладнокрвен. Харадинај сака да остави впечаток на љубезен дипломат, но слабо му успева. Но, премиерот Заев е навистина неверојатен, на ниеден политичар до сега не ни успеа да го лажеме на таков начин речиси една година, велат комичарите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here