Дома Свет Балкан Цела плажа стана на нозе уште на првите стихови на химната на...

Цела плажа стана на нозе уште на првите стихови на химната на СФРЈ (ВИДЕО)

1673
0
АКЦИЈА

Несекојндевна глетка во Улцин, денес покажа дека симболот на некогашната големата држава, не е заборавен.

Имено присутните се опуштале во ритам на салса, но во еден момент сите гости станале.

Сето тоа само по првите стхови на некогашната химна на СФРЈ, Хеј Словени.

Посебно интересно е дека не станале само старите, но и помладите гости кои биле присутни.

I sada rado slusana

Posted by Bijelo Polje on Monday, July 1, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here