Дома Свет Балкан Експлозија во автобус на Дедиње, повредени четири лица

Експлозија во автобус на Дедиње, повредени четири лица

285
0
АКЦИЈА

Во белградската населба Дедиње утрово пред 11 часот се случи експлозија во автобус.

На местото на несреќата пристигнале екипи на итна помош, но засега здравствените власти не даваат информации дали има повредени.

Локалните медиуми пренесуваат дека има повеќе повредени лица, а според нив причина за несреќата е најверојатно експлозија на боца за компресија на воздухот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here