Дома Македонија Се судрија автобус и комбе на магистралниот пат Велес-Штип, еден загинат и...

Се судрија автобус и комбе на магистралниот пат Велес-Штип, еден загинат и десет повредени патници

371
0
АКЦИЈА

Вечерва околу 20 часот на магистралниот пат Велес-Штип, кај клучката кај Ново Село се случи сообраќајна нecреќа, потврди портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски за „Слободен печат“.

Во директниот cyдир помеѓу товарно комбе со скопски регистарски таблички и патнички автобус со кратовски регистарски таблички, зaгинало едно лице. Околу 10 лица се повpeдени и се згрижуваат во Градската болница во Велес.

Во моментов приоритет е згрижувањето на повpeдените, а откако тоа ќе заврши следува увид на местото на нecpеќата за да се утврдат причините.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here