Дома Македонија Тешка сообраќајка во Бутел, тешко повреден мотоциклист

Тешка сообраќајка во Бутел, тешко повреден мотоциклист

305
0
АКЦИЈА
Фото КУРИР

Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска околу 15 часот во населбата Бутел.

Според првичните информации до кои дојде КУРИР, тешко е повреден мотоциклист и секој момент се чека да дојде Брза помош.

Во моментов улицата „Босна и Херцеговина“ е блокирана, а возилата се пренасочуваат по булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here