Дома Македонија Томор Морина излегува од притвор!

Томор Морина излегува од притвор!

419
0
АКЦИЈА

Поранешниот припадник на УЧК, Томор Морина, кој е во притвор во Македонија, утре ќе биде ослободен, со што ќе може да се брани од слобода, дознава алсат од адвокатот на Морина, Насер Рауфи.

Томор Морина е уапсен минатата недела, на граничниот премин Блаце, поради распишана потерница од страна на Интерпол. Властите во Србија побараа негова екстрадиција бидејќи го сомничат за злосторства врз цивили на Косово.

Вчера адвокатот Рауфи, за алсат брифираше дека поднел барање мерката притвор да биде заменета со други мерки на претпазливост, односно да се овозможи Томор Морина да се брани од слобода.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here