Дома Македонија Ѓорѓиевски: Крајот ви се ближи, и тоа го знаат и Кики и...

Ѓорѓиевски: Крајот ви се ближи, и тоа го знаат и Кики и Фрики и Зоки Поки

360
0
АКЦИЈА
Орце Ѓорѓиевски - член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Дојде време во кое Кики вика дека не е Кики. Гледаме и не можеме да веруваме. Народот на ова вели, си ја ишка мувата од капата зошто друго не е, и не може да биде. Овој вистинскиот Кики е доскорешен генерален секретар, и се уште во раководството на партијата на власт, вели Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

-И ако има нешто блескаво во СДСМ тоа е кариерата на овој Кики, ама не по чесноста, туку блескава по нечесноста, сомнежите кои ОЈО треба да ги потврди или отфрли дека бил учесник во сомнителни зделки, вработувања, договори. Барем да ќути, да пропадне и да молчи, како другарка му Фрики, но Кики уште гласен, реди надимаци на други луѓе кои не ни помирисале криминал како што овој Кики тоне во него.

Народот вели “ем шуто ем боде”, се препелка и тоне во сопствената кал. Крајот ви се ближи, и тоа го знаат и Кики и Фрики, и Зоки Поки, пишува Ѓорѓиевски на Фејсбук.

Дојде време во кое Кики вика дека не е Кики. Гледаме и не можеме да веруваме. Народот на ова вели, си ја ишка мувата од…

Posted by Орце Ѓорѓиевски on Thursday, August 1, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here