Дома Македонија Вести Гори зграда во центарот на Скопје

Гори зграда во центарот на Скопје

945
0
АКЦИЈА

Интервенција на пожарникарски екипи е забележана вечерва во центарот на Скопје, спроти „Рекорд“, објави МАКФАКС.

Според информациите од терен, пожарот избил во зграда која се наоѓа во непосредна близина на автобуската станица, кај Фондот за иновации.

Огнот зафатил два стана на вториот кат на зградата. Пожарникарите кои на местото се со неколку возила, успеваат да го држат пожарот под контрола.

Целата вест на МАКФАКС.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here