Дома Магазин Лозано со нов летен хит пред неговиот голем концерт во Охрид

Лозано со нов летен хит пред неговиот голем концерт во Охрид

436
0
АКЦИЈА

На само еден ден пред неговиот голем концерт закажан за на 2-ри август на стадионот “Билјанини извори” во Охрид, најголемата музичка ѕвезда во Македонија, Влатко Лозаноски – Лозано ја објави новата песна.

“Не те вадам од памет” е насловот на летниот хит, а се разбира и овој пат како автори се потпишуваат тандемот Лазар Цветковски и Магдалена Цветковска.

Спотот е снимен на неколку локации во земјава,

-Ова е нешто ново и можеби поразлично од мене досега. Убеден сум дека ќе и се допадне на публиката и со нетрпение чекам да ја испеам на концертот на стадионот “Билјанини извори” – вели Лозано во неговата куса изјава.

Влезници се уште може да купите преку продажната мрежа на “kupikartizase.com”, на плоштадот во Охрид, како и на вратите на стадионот “Билјанини извори”.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here