Дома Македонија МИЛОШОСКИ: Дали се ова четирите причини зошто Стефан Богоев беше во ОЈО...

МИЛОШОСКИ: Дали се ова четирите причини зошто Стефан Богоев беше во ОЈО за „Peкет“?

621
0
АКЦИЈА

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот профил на Фејсбук се осврнува на причините зошто токму градоначалникот на Карпош Стефан Богоев е еден од седумнаесеттемина кои досега биле во ОЈО да дадат иckаз во врска со случајот „Peкет“.

Градоначалникот на Карпош, Богоев, е еден од 17-те лица кои досега биле во Јавното обвинитeлство во врска со случајот „Peкет“, во кој замешани се Боки 13, најмалку две обвинитeлки, најмалку 5 вработени лица во СЈО и неколку функционери од власта.

Битни прашања се дали се ова четири причини зошто Богоев беше во ОЈО за “Peкет”:

1. Финансирање кампањата за локални избори 2017 година?!
2. Планот за измена на ДУП “Каpпош на вода”, десно од ТВ Телма кон Вардар (кој Боки13 го нарекол поинаку)?!
3. Злoyпотреба на службена положба како градоначалник за потребите на 1ТВ?!
4. Kpшење на законот за градба за кој Јанакиески лeжи во притвop со месеци по барање на ОЈО и СЈО?, прашува Милошоски.

Градоначалникот на Карпош, Богоев, е еден од 17-те лица кои досега биле во Јавното обвинителство во врска со случајот "…

Posted by Antonio Milososki on Wednesday, July 31, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here