Дома Македонија Култура Албанско оро на Мечкин Камен

Албанско оро на Мечкин Камен

655
0
АКЦИЈА

Како дел од прославата на најголемиот македонски празник „Илинден“ кој се чествува како темел на независна Република Македонија, настапуваше и албанското КУД Емин Дураку, пишува Сигнал.мк.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here