Дома Македонија Вести Влатко Груевски ја испеа цела државната химна во Крушево

Влатко Груевски ја испеа цела државната химна во Крушево

553
0
АКЦИЈА

Оперскиот пејач Влатко Груевски после синоќешната изведба на отварањето на НКС “Десет Дена Крушевска Република” ја испеја државната химна на прославата на Илинден на Мечкин Камен во Крушево, непосредно пред обраќањето на премиерот Зоран Заев.

Химната беше испеана во целост, заедно со строфата:

ОДНОВО СЕГА ЗНАМЕТО СЕ ВЕЕ,
НА КРУШЕВСКАТА РЕПУБЛИКА!
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ, ПИТУ ГУЛИ,
ДАМЕ ГРУЕВ, САНДАНСКИ!
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ, ПИТУ ГУЛИ,
ДАМЕ ГРУЕВ, САНДАНСКИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here