Дома Македонија Вести Изгаснат пожарот во зградата „Папагал“ – бил предизвикан од плинска боца

Изгаснат пожарот во зградата „Папагал“ – бил предизвикан од плинска боца

284
0
АКЦИЈА

Изгаснат е пожарот во познатата „Папагал-зграда“ во Скопје кој избил вечерва.

Пожарот бил пријавен во полиција во 20.40 часот. Половина час подоцна огнот беше целосно изгаснат од пожарникарните екипи.

Според жителите на зградата пожарот најверојатно бил предизвикан од плинска боца. Како што раскажуваат на пожарот му претходела силна експлозија, што ги вознемирило жителите и од околните згради.

Засега нема информација за повредени лица, но е причинета поголема материјална штета.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here