Дома Македонија Вести Героски најавува „БОМБА“ во 8 сабајле: Се распаѓа ли царството на власта

Героски најавува „БОМБА“ во 8 сабајле: Се распаѓа ли царството на власта

924
0
АКЦИЈА

Бранко Героски за Добро утро ќе објави текст во 08.00 со следниве детали:

ЗАЕВ, ШЕЌЕРИНСКА И РЕМЕНСКИ ГО КРУНИСАА „КРАЛОТ БОКИ 13-КА“, ЗАЕВ МОРА ДА МУ ЈА СИМНЕ КРУНАТА И ДА ГО РАСТУРИ КРАЛСТВОТО НА РЕКЕТОТ!

Дали изјавата на премиерот дека никој нема да биде привилегиран и амнестиран во борбата против корупцијата, е најава дека истрагата за аферата „Рекет“ конечно ќе се интензивира? Ќе добиеме ли одговор на прашањето зошто Катица Јанева не е на списокот на осомничените? Дали и за што се виновни соработничките на осомничениот Јовановски, госпоѓите Мандиќ, Дика, Кухар и Тодоровска, од невладината организација Меѓународен сојуз? Ќе „пропее“ ли Боки 13-ка?

БЕЗ ПСЕВДОНИМИ!

ВТОРНИК, ОД 08.00, НА ПЛУСИНФО:ЗАЕВ, ШЕЌЕРИНСКА И РЕМЕНСКИ ГО КРУНИСАА „КРАЛОТ БОКИ 13-КА“, ЗАЕВ МОРА ДА МУ ЈА СИМНЕ…

Posted by Branko Geroski on Monday, August 5, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here