Дома Македонија Утринава ограбена наплатната рампа кај Глумово

Утринава ограбена наплатната рампа кај Глумово

414
0
АКЦИЈА

Наплатната рампа кај Глумово, утринава во четири часот била ограбена, објави „Курир“.

Според неофицијални информации, две вооружени лица со фантомки на главата извршиле грабеж на патарината, притоа држејќи ги вработените во заложништво.

По грабежот тие се качиле на мотор кој бил паркиран и избегале во правец кон Скопје.

Случајот е пријавен во полиција, а направен е и увид на местото.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here