Дома Македонија Ајде заедно да помогнеме: Отворена сметка за луѓето чии домови изгореа во...

Ајде заедно да помогнеме: Отворена сметка за луѓето чии домови изгореа во пожарот во Гевгелија

586
0
АКЦИЈА

Откако на крајот на минатиот месец беа опожарени неколку станови, отворена е трансакциска сметка за помош и донации на луѓето чии домови изгореа во пожарот.

„Се што граделе со години.. за неколку часа – го нема. Нивните секавања. Останати се луге, деца, во буквална смисла на зборот – На влечки, и облеката на нив.

Ова може секому да му се случи, да помогнеме, на жителите од Гевгелија во рамките на нашите можности.

Да застанеме до нашите жители, да покажеме дека не се сами, и стоиме сите до нив, со нив“, велат од Здружението на граѓани „Ристо Чавдаров“.

Известување за барање на доброволна донацијаБрој на Жиро сметкаИгор…

Posted by Changemakers4all on Monday, August 5, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here