Дома Македонија Економија Извршителите лани од должници наплатиле околу 127 милиони евра

Извршителите лани од должници наплатиле околу 127 милиони евра

390
0
АКЦИЈА

Фантастични 127 милиони евра е сумата која ја инкасирале извршителите минатата година,

Ова се податоци од извештајот за работата на извршителите за 2018 година.

Лани, извршителите наплатиле 78,7 милиони евра од фирмите додека од граѓани должници се офајдиле 33,4 милиони евра.

Од друга страна пак од државата наплатиле 15,9 милиони евра.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here