Дома Здравје „Пукна“ јавното-приватно здравство: Чадиковски заминува од клиниката Жан Митрев

„Пукна“ јавното-приватно здравство: Чадиковски заминува од клиниката Жан Митрев

656
0
АКЦИЈА

По пет месеци, детскиот кардиохирург Владимир Чадиковски поднесе оставка во болницата на Жан Митрев.

Освен Чадиковски, откази најавуваат и десетина други членови на тимот кои преминаа од државната во приватната болница, како дел од јавно-приватно партнерство.

Неофицијално, причината е тоа што не биле исполнети ветените услови, но и различните мислења во однос на функционирањето на Чадиковски и Митрев.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here