Дома Метео Времето денеска ќе биде сончево и топло со локална облачност

Времето денеска ќе биде сончево и топло со локална облачност

200
0
АКЦИЈА

Времето во земјава денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе изнесува 9.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 25 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе биде 9.

Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната температура до 34 степени.

Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата. Особено топло ќе биде од четврток до средината на наредната недела, кога на места максималните температури ќе достигнат 41 степен.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here