Дома Uncategorized Земјотрес во близина на Ростуше во Западна Македонија.

Земјотрес во близина на Ростуше во Западна Македонија.

398
0
АКЦИЈА

Земјотрес денеска е регистриран во близина на Ростуше во Западна Македонија.

Земјотресот со јачина од 2.5 степени бил со епицентар на 4 км од Ростуше.

Потресот бил на длабочина од 27 км.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here