Дома Метео Утре Екcтремни температури и опacно висок УВ индекс

Утре Екcтремни температури и опacно висок УВ индекс

278
0
АКЦИЈА

Надвор е вистински пекол во 13. часот во градовите низ Македонија, а од утре не чекаат потешки денови.

Максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска, а од утре, под влијание на многу топла воздушна маса, се очекуваат над 40 степени и активирање на т.н. портокалова фаза.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here