Дома Популарно Без струја делови на Карпош, Чаир и Кисела Вода

Без струја делови на Карпош, Чаир и Кисела Вода

294
0
АКЦИЈА

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија ќе останат делови на општина Карпош, Чаир и Кисела Вода.

Од 9:20 до 12:20 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од улицата Осло (од бр. 2 до бр.30 ) и дел од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов (од бр. 98 до бр. 178 ) во Општина Карпош.

Од 9 до 13 часот струја ќе немаат корисниците од дел од ул. Блаже Биринчето и ул. Франк Роман (општина Карпош), од 9 до 15 часот корисниците од ул. Павле Илиќ згради бр. 7 и 9 како и дел од ул. Дижонска (подулица 23 ) во општина Чаир и од 9 до 15 часот, корисниците од улиците: Киро Крстевски, Доситеј Обрадовиќ и Марко Цепенков во општина Кисела Вода.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here