Дома Метео Денеска сончево и многу топло со температури над 40 степени

Денеска сончево и многу топло со температури над 40 степени

268
0
АКЦИЈА

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. УВ=9

Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 30 до 39 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. УВ=9

Утринската температура ќе достигне до 19 степени, а дневната температура до 38 степени.

Под влијание на многу топла воздушна маса до средината на наредната недела времето ќе биде сончево и многу топло, а само во петок ќе има извесно зголемување на облачноста.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here