Дома Македонија Две девојки од Гостивар се уапсени, уценувале девојка со компромитирачки материјали

Две девојки од Гостивар се уапсени, уценувале девојка со компромитирачки материјали

648
0
АКЦИЈА

Две девојки од Гостивар се уапсени во текот на вчерашниот ден.

Од МВР информираат дека лишени од слобода се Ш.О.(21) и Е.М.(18),

-Поради сомнение за уцена на 27-годишна девојка, на која и се заканувале дека ако не даде пари и мобилен телефон ќе објават нејзини компромитирачки материјали. По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, велат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here