Дома Македонија Вести Боки 13 му потврдува на Камчев дека се видел со Заев и...

Боки 13 му потврдува на Камчев дека се видел со Заев и дека нема да прави проблеми

374
0
АКЦИЈА

Македонија веќе трет ден ја тресе скандалот со начинот на изнудување на рекет од страна на Боки 13 врз Орце Камчев, но и вмешаноста на Катица Јанева, а со денешната бомба на италијанскиот весник „Ла Верита“ и Зоран Заев.

Во дел од видеото јасно се слуша дека Боки 13 му вели на Камчев дека се видел со Заев во понеделникот и дека нема да направи проблем.

Бојан 13: Ова е исто меѓу нас

Орце: Што?

Бојан 13: Да видиш како ми е дома наместено…Да видиш ти З.З.

Орце: Добро, тебе ти се другари. За нив ја играш играта. Дај малку винце до пред врата донеси ми. Мислам дека З.З. нема да ми направи проблем мене во секој случај.

Бојан 13: Јас разговарав со него во понеделникот.

Орце 13: Се виде со него во понеделникот?

Бојан 13: Аха

Орце 13: Нема да прави проблем, така?

Бојан 13: Не

Видеото од нивниот разговор можете да го проследите од 17-та минута од ова видео.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here