Дома Македонија Вести Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова повикана во Обвинителството за сведок во „Рекет“

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова повикана во Обвинителството за сведок во „Рекет“

315
0
АКЦИЈА

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Лиле Стефанова била повикана од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, дознава „Пресинг Тв“ и таа во својство на сведок за случајот „Рекет“ треба да се појави во Обвинителството во вторник.

Како што неофицијално дознаваме следна на сослушување ќе биде повикана и специјалната обвинителка Катица Јанева.

Стефанова вчера преку соопштение објавено на веб страницата на СЈО и се спротивстави на Јанева во врска со предметот „Империја“ и првпат дојде до нивно јавно разидување.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here