Дома Македонија Таравари: Бидете рационални, назначете техничка влада и распишете избори!

Таравари: Бидете рационални, назначете техничка влада и распишете избори!

639
0
АКЦИЈА

Генералниот сектерат на Алијанса за Албанците и градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, се огласи по третото продолжение на снимките за аферата „Рекет“.

„Оваа Влада веќе нема никаков кредибилитет, барем на крај да направат еден рационален потег, што побргу да назначат Експертска (техничка) влада и да организираат предвремени парламентарни избори! Со оваа Влада, не верувам дека ќе има датум за почеток на преговори со ЕУ“, напиша Таравари.

Kjo Qeveri tash më nuk ka pikë kredibiliteti, në fund do të ishte mirë të bëjnë një gjest racional, të emërojnë një…

Posted by Arben Taravari on Saturday, August 10, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here