Дома Македонија Вести Лиле Стефанова во моментов е на распит во Обвинителството за „РЕКЕТ“

Лиле Стефанова во моментов е на распит во Обвинителството за „РЕКЕТ“

315
0
АКЦИЈА

Специјалната обвинителка, Лиле Стефанова во моментов е на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Стефанова исто како и вчера на судењето за „Титаник“ ги одбегна камерите и незабележана влегла во зградата на Обвинителството.

Вчера изјава даде и обвинителката Елизаебта Јосифовска, а на распит треба да биде повикана и шефицата на СЈО, Катица Јанева, но не е познато кога тоа ќе се случи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here