Дома Магазин Дневен хороскоп 14.08.2019

Дневен хороскоп 14.08.2019

303
0
АКЦИЈА

Овен (21.03 – 20.04)

Денес ќе добиете многу информации од сите страни, но нема да имате проблем да препознаете кои се важни, а кои неважни. Некои ќе ви бидат корисни во напредокот, а некои ќе ве забават. Успешно ќе се справите со малите кризи кои ќе се појават на половина од денот, па потоа ќе бидете пофалени.

Бик (21.04 – 21.05)

Време е за преиспитување на своите чувства. Поставете си свои цели и ќе успеете да ги остварите доколку успешно ги поставите. Оптимистични сте и верувате во себе дека максимално ќе ги искористите поволностите, и тоа така ќе биде. Изберете ја најдобрата опција, можеби малку ќе се измачите, но ќе ви се исплати.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денес сте во светот на мечтаењето и илузиите. Ако се занимавате со креативна работа, искористете ги ѕвездите кои позитивно делуваат на вас и остварете успех. Овој ден не е погоден за сериозни одлуки, па затоа занимавајте се со нешто креативно и интересно за вас.

Рак (22.06 – 22.07)

Чувствувате дека се борите сами со себе и се борите како на другите да им објасните во што веруваете и што сакате. Во втората половина од денот следи подобрување на ситуацијата, ќе бидете среќни и задоволни од тоа што го поседувате.

Лав (23.07 – 22.08)

Денес посветете им се на пријателите и драгите лица. Ако имате некоја особено драга личност, помогнете и да се чувствува подобро. Денешниот ден ќе ви помине во борба за другите, но сепак на крајот на денот вашето задоволство ќе биде особено големо.

Девица (23.08 – 22.09)

Денот е добар за извршување на домашните работи. Поправете ја оградата, бојадисајте некое парче стар мебел. Ќе бидете креативни па ќе се изненадите и самите себе. Во попладневните часови времето ќе го поминете со некој постар член на семејството од кој ќе научите интересни нешта.

Вага (23.09 – 22.10)

Денес ќе ве изнервира некој кој ќе ја одбие вашата понуда или договор. На вас ќе ви се чини дека околината не е фер кон вас, но сепак потребно е да се преиспитате дали сте постапиле правилно. Денес саканите лица, особено партнерот ќе ве нервираат со своите постапки, па можно е да не се воздржите и да направите кавга.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Влегувате во период на свежи почетоци, нови можности и идеи кои ќе донесат среќа на вашето лице. Можно е да имате повеќе работа од вообичаено, стиснете заби и издржете го бурниот период. Постои можност да запознаете некоја личност која совршено ќе ви одговара во приватниот живот.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денес ве очекува напорен ден. Не трошете премногу време на туѓите проблеми и подгответе се за извршување на вашите задачи. Денес ѕвездите се отвораат кон вас и ви носат можност за нови средби, нови пријатели, нови задолженија… Бидете посериозни во донесувањето на одлуките.

Јарец (22.12 – 20.01)

По подолго време ќе почувствувате што значи тоа одмор. Денес ќе имате време за самите себе. Ќе можете да си задоволите некоја потреба, ќе набавите некои продукти кои ви се потребни и ќе уживате во слободните мигови. Планетите позитивно делуваат и во полето на љубовта, па оние во врска ќе бидат постојано со нивниот партнер.

Водолија (21.01 – 19.02)

Внимавајте да не навлезете во некоја кавга, од која, иако не сте ја иницирале, можете да излезете виновни. Не и се докажувајте на околината и не ги докажувајте своите силни можности, можно е да бидете погрешно сфатени. Ќе ја расфрлате енергијата на сите страни, а тоа е неповолно.

Риби (20.02 – 20.03)

Нема да ги разберете пораките кои ќе ви ги испрати некое блиско лице. Ќе се нервирате бидејќи погрешно ќе го разберете залагањето на некој роднина во семејните нешта. Ќе мислите дека некој сака да манипулира со вас. На крајот од денот конечно ќе сфатите дека без потреба сте се нервирале

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here