Дома Македонија Вести Морина вечерва се вратил на Косово

Морина вечерва се вратил на Косово

319
0
АКЦИЈА

Поранешниот припадник на ОВК, Томор Морина, по излегувањето од притвор, вечерва се вратил во Косово.

Косовската Коханет, објави видео и информација дека Морина влегол на Косово околу 19 часот на граничниот премин Блаце.

Според Коханет, Морина не сакал да даде изјава за медиумите, додека членови на неговото семејство кажале дека е во добра здравствена состојба и бил добро третиран од властите во Северна Македонија.

Претходно неговиот адвокат Насер Рауфи, изјави дека Морина по излегувањето од притвор заминал за Приштина со косовски пасош.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here