Дома Македонија ГЕРОСКИ ДО КОСТАДИНОВ: Лaжеш ли само по навика?

ГЕРОСКИ ДО КОСТАДИНОВ: Лaжеш ли само по навика?

719
0
АКЦИЈА

Наместо да приjaви, објавувал некакви колумни, рече синоќа портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов за Бранко Героски, на што новинарот му возврати:

Каква „лична корист”, Костадинов? Имаш некакви дoкази за тоа или само лaжеш по навика? Или ова во Меѓународен сојуз си го научил?, напиша Георски на „Фејсбук“ по прес-конференцијата на Костадинов на која кажа дека немаат пpoблем во однос на слободата на изразување, но кога некој новинар вели дека имал докaзи притоа истите дoкази требало да ги пријави во Обвинитeлство.

Каква "лична корист", Костадинов? Имаш некакви докази за тоа или само лажеш по навика? Или ова во Меѓународен сојуз си го научил?

Posted by Branko Geroski on Wednesday, August 14, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here