Дома Македонија Вести Катица Јанева во вторник на распит кај Вилма Рускоска

Катица Јанева во вторник на распит кај Вилма Рускоска

514
0
АКЦИЈА

Денеска шефицата на Специјалното јавно обвинителство добила покана за сведочење за случајот „Рекет“ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Аферата „Рекет“ беше отворена на 15 јули.

Од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за МИА ја потврдуваат оваа информација.

Во Обвинителството за гонење на организиран криминал од почетокот на неделава искази за случајот „Рекет“ дадоа специјалните обвинителки Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here