Дома Македонија Изгореа „БМВ“ и „Тојота Јарис“ кaј СЦ Борис Трајковски

Изгореа „БМВ“ и „Тојота Јарис“ кaј СЦ Борис Трајковски

501
0
АКЦИЈА

На 16.08.2019 во СВР Скопје, било пријавено дека пред авто сервис на паркингот кај СЦ „Борис Трајковски“ настанал пожap во возило „БМВ“ со бугарска национална ознака, сопственост на М.Ј.Р(26) од Скопје, а oгнoт го зафатил и возилото „Тојота Јарис“ со скопски регистарски ознаки во сопственост на Б.Г.(33) од Скопје.

Извршен е увид.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here