Дома Македонија Даштевски: Катица се извлекува од притвор, но дали ќе се извлече Вилма?

Даштевски: Катица се извлекува од притвор, но дали ќе се извлече Вилма?

933
0
АКЦИЈА

Аналитичарот и професор, Александар Даштевски оценува дека Катица Јанева се извлекува од притвор, но прашува дали Вилма Русковска ќе се спаси.

-Катица, сега за сега, се извлекува од притвор бидејќи ја штити извршната власт, која го отвори правосудството како пупка, ама дали ќе се извлече Вилма, која ја “води“ истрагата криминално, ќе видиме, коментира тој.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here