Дома Македонија Покрај Катица Јанева – во тек е операција за приведување и на...

Покрај Катица Јанева – во тек е операција за приведување и на други лица

1680
0
АКЦИЈА

Покрај приведувањето на специјалната обвинителка Катица Јанева, телевизизија Телма пренесува дека во тек е операција за приведување на други лица.

-Дознаваме и дека во тек е операција за приведување на други лица, информира Телма.

Јавното обвинителство во 14 часот ќе одржи прес конференција во врска со предметот „Рекет“.

На прес конференцијата ќе присуствуваат јавниот обвинител, Љубомир Јовески, првиот заменик на републичкиот јавен обвинител, Лилјана Спасоска и основниот јавен обвинител за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here