Дома Магазин Дневен хороскоп 22.08.2019

Дневен хороскоп 22.08.2019

396
0
АКЦИЈА

Овен (21.03 – 20.04)

Денот не е сјаен за вашето поле за финансии, па немојте да очекувате преголеми промени. Во љубовта можно е да ви се приближат некои брачни проблеми, исконтролирајте ги реакциите.

Бик (21.04 – 21.05)

Денот не е поволен за работа. Ако можете немојте да се занимавате со претерано важни работи денес. Ќе и бидете посветени на саканата личност, но ќе ви се чини дека таа не го цени тоа доволно.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Доколку планирате патување во странсто, важно е да се погрижите да не направите некој пропуст. Вашата емотивна ситуација е загрижувачка и за вашето опкружување и за вас лично. Погрижете се малку повеќе за себе.

Рак (22.06 – 22.07)

Немојте да очекувате премногу од денешниот ден. Веројатно постои личност која нешто ви ветила но не се потпирајте премногу на тоа. Слободните имаат нагласени шанси денес.

Лав (23.07 – 22.08)

Позитивниот став кој природно го носите во себе повторно ќе се покаже како исправен. Ќе имате впечаток дека саканото лице од вас сокрило детали од некое случување, па проверете зошто е тоа така.

Девица (23.08 – 22.09)

Периодот пред вас е поволен за работа. Ако бидете упорни и доследни, ќе успеете да решите се. Во љубовта едни ќе стават крај на врската, други ќе ја продлабочат.

Вага (23.09 – 22.10)

Можни се поголеми нестабилности на деловен план. Ќе дојдат промени кои не ги посакувате. Во љубовта вашата љубомора станува се повеќе нагласена, тоа ќе ве доведе до конфликти.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Нема да добиете такви коментари какви што очекувавте. Можни се некои критики. Партнерот делува нервозно во комуникацијата со вас, а таквиот тон не ви одговара. Позборувајте со него.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Мора да и се посветите максимално на работата доколку сакате да ги остварите зацртаните цели. Во љубовта оладени сте и не се чувствувате исто како порано покрај саканото лице. Некои парови пак, ќе бидат исклучително среќни.

Јарец (22.12 – 20.01)

Немојте да им се препуштите на ризиците на полето за работа денес. Потрудете се одговорно да им се посветите на обврските. Во љубовта можете да се надевате на интересна средба со лицето со кое имате доста заеднички особини.

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е денес да бидете зафатени и да имате многу малку слободно време за себе. Во љубовта ви се враќа чувството на меланхолија и страдање за поранешниот партнер.

Риби (20.02 – 20.03)

Нема да ги покажете сите свои квалитети денес бидејќи нешто ве кочи. Бидете упорни и подгответе се за наредниот пат. Во љубовта во моментот владее затишје во контактот со лицето кое ви е допаѓа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here